Topscorer
Vi anbefaler
Nyheder

Sorter resultater:

Velegnet til : salater, saucer, rodfrugter, fisk, ost og pølse

69,00 DKK

Ingredienser : Rapsolie,hvidløg,chili og persille.

Velegnet til : Dip til brød, stegning og mannering af kød, fisk og lam

75,00 DKK

Hvid Balsamico Creme

69,00 DKK

Havtorn Dressing

Velegnet til Fisk, skaldyr, grøn salat ogvgrønsagsmannade.

75,00 DKK

Citron Olie. Velegnet til Grøn Salt, Carpaccio og marinering af fisk.

69,00 DKK
85,00 DKK

Velegnet til lyst kød, smørrebrød og bordsalt.

75,00 DKK

Velegnet til Smørrebrød, Hvidløgsbøffer, salater og som bordsalt.

75,00 DKK

Velegnet til : Simreretter, Grillet og Stegt Kød, samt på middagsbordet.

85,00 DKK

Velegnet til : Salater, kartofler, simreretter, steaks, smørrebrød og bordsalt.

75,00 DKK

Velegnet til : Fisk, det kolde bord, hvor det skal være lidt festligt.

75,00 DKK

Velagnet til : Brunch, ristet toast, oste og som fyld i lagkager.

Hr. Skov bruger Bora-Bora grand cru vanilje fra Fransk Polynesien.

55,00 DKK

Velegnet til : Brunch, ristet toast, oste og som fyld i lagkager.

55,00 DKK

Velegnet til : Brunch, ristet toast, og som fyld i lagkager.

55,00 DKK

Velegnet til : Stærke oste, desserter og bagværk.

59,00 DKK

Velegnet til : Is, som tilbehør til muffins og ost, især blåskimmelost.

59,00 DKK
59,00 DKK

Velegnet til : Gode bøffer, grøntsagsretter, pizza og pommes frites.

69,00 DKK

Velegnet til Steaks,kylling,vildt, gryderetter og smørrebrød.

Indeholder Gul Sennep

75,00 DKK

Velegnet til : Smørrebrød, tapas, sandwich, røget laks og oste.

49,00 DKK

Velegnet til : Sandwich, smørrebrød, tapas og grøntsagsstave.

49,00 DKK

Velegnet til : Fisk, sandwich, smørrebrød, tapas, og dip til pommes frites.

49,00 DKK
49,00 DKK
49,00 DKK

Velegnet til at vende i creme fraiche til dressing.

49,00 DKK

Til Tappasbordet , som snack eller til at stille den llle sult. Lioge til a dyppe i vores populære cremer.

49,00 DKK
49,00 DKK

Likør på vilde slåenbær plukket i den danske natur.Tilsat kirsebær og en anelse kanel, stjerneanis samt appelsin.

89,00 DKK

Æblemost, havtorn, kanel, stjerneanis.

79,00 DKK

Blåvand Pilsner er en lys undergæret øl med en dejlig fyldig maltprofil. De amerikanske humletyper er sammen med hyldeblomsten med til at give en frisk og læskende oplevelse.

Hyldeblomsterne er plukket i Blåvand og omegn og kogt ind til en ekstrakt, der tilsættes pilsneren under gæringen.

9 % Alk.

56,00 DKK

En kraftig porter lavet på lokale blommer fra Varde og omegn. Blommerne har ligget i lage i mørk rom -  det giver porteren en ekstra kraftig krop og en stor fylde med et let frugtagtig præg.

Med den mørke, kraftfulde krop og de flotte smagsnuancer af kaffe, chokolade, blomme/sveske, er denne øl velegnet til modne oste eller en lækker chokolade og desserter.

7,8 % alk.

56,00 DKK

Tørhumlet for en ekstra frisk humleprofil.
Aromatisk & frugtig med en lækker, kompleks duft.
Perfekt balanceret bitterhed, der giver en harmonisk smagsoplevelse.

56,00 DKK

Hr. Skovs Vinterbryg er inspireret af en Belgisk Dubbel, hvor vi har tilsat dejlig blommesaft. Blommerne har lagret i en mørk rom. Dette er med til at give øllen en dejlig dybde.

Vinterbryggen har en flot brun farve, duft af karamel, lakrids og malt, og en dejlig smag af blomme, svesker, rosin og karamel.

En bryg med masser af fylde, som passer godt til alle vinterens kraftige retter, det danske frokostbord eller bare til nydelse i den kolde tid.

56,00 DKK

Hr. Skov's Porse øl er en mørk ale, hvor der er tilsat porse fra den vestjyske hede, samt honning fra en lokal micro producent i Blåvand.

Øllen har en dejlig fylde og en harmonisk balance med et hint af lakrids. Særligt velegnet til det danske frokostbord og til varme retter.

56,00 DKK

Endnu en unik øl fra Hr. Skov.

Denne gyldne ale er brygget på den gyldne havtorn, som vokser vildt ved den jyske vestkyst. Fantastisk til et godt dansk frokostbord.

56,00 DKK

3 specialøl i flot gaveæske - særdeles velegnet til det danske frokostbord. 

Tilpas selv gaveæsken og vælg mellem varianterne.

170,00 DKK

Blød lakrids overtrukket med mælkechokolade har i generationer været en del af "hyggen" på Island, hvor vi første gang stødte på den. Choc Coated Liquorice er noget så unikt som iransk og afghansk lakrids overtrukket med belgisk luksus mælkechokolade efter gammel islandsk opskrift. Må resten af verden opdage denne lakrids. Indhold: 175 gr. Ingen gluten. Ingen E-numre. Naturligvis.

89,00 DKK

Sød syrlig passion til sommervarmen. Sød lakrids overtrukket med hvid chokolade og en eksplosion af passionsfrugt. Vi har sagt A og nu siger vi B med den nyeste variant i lakrids familien. Passionsfrugtens syre, chokoladens sødme og lakridsens evne til at forene den perfekte mundfuld. Passion Choc Coated Liquorice er noget så unik som sød lakrids, overtrukket med hvid belgisk luksus chokolade. Ingen gluten. Naturligvis

89,00 DKK
  • 24 dage med forkælelse: Nyd sprøde overraskelser og søde lækkerier hver dag op til jul.
  • Med eksklusive, aldrig før udgivne smagsvarianter.
  • Perfekt til at dele: Hver dag byder på 2 stykker lækkerier.
375,00 DKK

Solrød Lakrids er håndlavet bæredygtig lakrids uden Palmekerneolie. Solrød Lakrids har en intens og ærlig smag af naturlig lakrids. Skær lakridsen i mundrette stykker med en skarp kniv eller saks. Servér på træfad, skæreplanke eller lign. til dine gæster. Du kan også bare napse lakridsen af pakken. Solrød Lakrids produceres lokalt lige midt i Solrød Center med tilhørende butik, hvor du er velkommen til en smagsprøve. Vi anbefaler en opbevaringstemperatur på 18-21 grader.

1 Selection box indeholder 170 gram.

79,95 DKK
Lakrids E er en hvid-chokoladeovertrukket saltlakrids. Denne kombination af cremet hvid chokolade og lakridspulver giver den perfekte salt-sød oplevelse.
89,00 DKK

Solrød Lakrids er håndlavet bæredygtig lakrids uden Palmekerneolie. Solrød Lakrids har en intens og ærlig smag af naturlig lakrids. Skær lakridsen i mundrette stykker med en skarp kniv eller saks. Servér på træfad, skæreplanke eller lign. til dine gæster. Du kan også bare napse lakridsen af pakken. Solrød Lakrids produceres lokalt lige midt i Solrød. Vi anbefaler en opbevaringstemperatur på 18-21 grader.

1 Selection box indeholder 170 gram.

79,95 DKK

Solrød Lakrids er håndlavet bæredygtig lakrids uden Palmekerneolie. Solrød Lakrids har en intens og ærlig smag af naturlig lakrids. Skær lakridsen i mundrette stykker med en skarp kniv eller saks. Servér på træfad, skæreplanke eller lign. til dine gæster. Du kan også bare napse lakridsen af pakken. Solrød Lakrids produceres lokalt lige midt i Solrød Center med tilhørende butik, hvor du er velkommen til en smagsprøve. Vi anbefaler en opbevaringstemperatur på 18-21 grader.

1 Selection box indeholder 170 gram.

79,95 DKK

Toms Kæmpe Guldbarre i æske 1,35 kg. Hyggetid er guld værd og Toms kæmpe guldbarrer er derfor altid et godt udgangspunkt for en god omgang hygge og nærvær.

Du får her de velsmagende Toms Guld Barrer i en XL-æske med hele 30 stk. lækre chokoladebarer i 7 forskellige varianter: Mælkechokolade, mørk chokolade, mælkechokolade med hasselnødder, mælkechokolade med karamelknas, mælkechokolade med orangeknas, mælkechokolade med stykker af Toms Dronning Mandler og mælkechokolade med Toms Skildpadde romcreme og karamel.

Den store æske har derfor et spændende udvalg af Toms klassikere fra deres serie af guldbarrer, lige fra den traditionelle mælkevariant til den udsøgte dronningemandel over til den legende variant med smag af de velkendte skildpadder, som alle smelter på tungen. Æsken indeholder derfor noget for enhver smag og er velegnet til at have stående på kontoret eller som et sjovt og velsmagende indslag til festen.

Savner du en anderledes og spændende gave eller måske en gevinst, så er denne bestemt et godt bud. Toms Guld Barre så første gang dagens lys i 1933, da kakaoprisen var tårnhøj, og man på Toms sagde, at de lige så godt kunne laves af guld. De har siden været en fast bestanddel af dansk hygge. Den klassiske Guld Barre er med tiden blevet både større og fyldigere, og familien består i dag af mange forskellige smagsvarianter og størrelser. Guld Barre er med deres gode smag og høje kvalitet en nydelse for rigtige chokoladeelskere.

Guldbarren har ikke ændret design, men indholdet er justeret med nye spændende varianter, så den nu indeholder følgende: mælk, dronningemandel, chokofant, skildpade og vanilje frø.

  • Indhold: 30 stk. a 45 g
  • 7 forskellige varianter
  • Samlet vægt: 1,35 kg
  • Mål: ca. 77x22x5,5 cm.
475,00 DKK

Julekalender for 1 person. Kalenderen er fyldt med 24 forskellige smagsvarianter med f.eks.
flødekaramel, mint, nougat, bær, saltkaramel, citron og lakrids. Så hvis du vil være ekstra god ved dig selv her i julen, så tøv ikke med at prøve denne lækre julekalender.

239,00 DKK

Den mest elskede julekalender fra Xocolatl er tilbage – nu med et nyt lækkert design.
Snow Crystal Calendar – Diamonds forener det bedste af vores chokoladekunst i en elegant og funklende præsentation, der emmer af julestemning.

Bag de 24 låger gemmer der sig vores fire favoritter – flødekaramel, saltkaramel, nougat og citron.

Til børnene, til dig selv eller som gave til én, der fortjener det bedste.

179,00 DKK

Julen handler om nærvær, og vores Round Calendar for 2 er skabt til at nydes sammen. Hver låge gemmer på to ens stykker chokolade med blandt andet flødekaramel, marcipan, nougat og lakrids – én til dig, og én til den, du deler december med

499,00 DKK
59,00 DKK

5 fyldte chokoladehjerter med saltkaramel, nougat, solbær og passion/kokos
Ca. 50 gr.

70,00 DKK
65,00 DKK

Sorter resultater:

Vi anbefaler